Sun November 17, 2019   |   یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها
مهدي افراسيابي عنايت
مدير اداره حقوقي و امور قراردادهاي شهرداري همدان
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۴/٠٢/٠٩ تعداد بازدیـد : ٧٩٣   بازگشت
 
 
 


شهردار همدان :


حفظ حقوق شهروندي راه رسيدن به همدلي و همزباني در جامعه است

 

 

 شهردار همدان گفت: حفظ حقوق شهروندي، مردم و مسؤولان را در تحقق واقعي شعار سال كه بر پايه همدلي و همزباني است كمك خواهد كرد

طی مراسمی که با حضور اعضاي شوراي اسلامي شهر همدان، شهردار همدان، معاون فرهنگي شهردار و همچنين مدير حقوقي و املاك شهرداري و چند تن از اساتيد دانشگاه بوعلي سينا برگزار شد، از پوستر نخستين همايش ملي حقوق شهروندي و قوانين و مقررات شهرداريها رونمايي شد.

عضو شوراي اسلامي شهر همدان در این مراسم گفت: مردم اگر با حقوق خود در جوامع شهري آشنا شوند كمتر در امور اداري دچار مشكل ميشوند.

سيداحمد حسنيحلم بيان كرد: بارها در كميسيون ماده 100 شهرداري مردم ناخواسته و به دليل عدم آشنايي با حقوق شهروندي و مقررات موجود در شهرداريها دچار تخلف در ساخت و سازها ميشوند.

شهردار همدان نیز در اين مراسم اظهار كرد: حفظ حقوق شهروندي، مردم و مسؤولان را در تحقق واقعي شعار سال كه بر پايه همدلي و همزباني است كمك خواهد كرد.

سيدمصطفي رسولي يادآور شد: خادمان مردم در شهرداري شبانهروز براي خدمترساني به مردم و حفظ حقوق آنها در تلاش هستند هر چند در برخي از موارد شاهد كاستي هم هستيم.

وي با بيان اينكه افراد جامعه در هر شغل و لباسي به مردم خدمت ميكنند، گفت: ارزش كار يك پزشك با يك رفتگر از نظر معنوي میتواند يكسان باشد؛ چرا كه پزشك به دنبال درمان بيماريهاست و رفتگر هم در نهايت سادگي با جمعآوري زبالهها در شهر مانع ابتلاي مردم به بيماريها ميشود.

شهردار همدان تصريح كرد: سال گذشته بنا بر توصيه مقام معظم رهبري مبني بر آشنايي مردم با سبكهاي زندگي اسلامي دوره آموزشي و كارگاههاي متعدد در فرهنگسراهاي شهر همدان برگزار شده است.

وي خاطرنشان كرد: سال گذشته بيش از يك هزار و 800 ساعت كار در مورد آموزشهاي شهروندي در قالب سبك زندگي اسلامي براي اقشار مختلف مردم تدارك ديده شده است.

دبير اجرايي اين همايش نیز در مورد برگزاري همایش گفت: از سال 93 جرقه برگزاري همايشي در خصوص مفهوم حقوق شهروندي زده شد كه با توجه به گستردگي اين موضوع قرار است همايش علمي براي بررسي ابعاد مختلف و چالشهاي حقوق شهروندي با حضور اساتيد برجسته كشوري برگزار شود.

بهرنگ زرندي ادامه داد: همايش ملي حقوق شهروندي و قوانين و مقررات شهرداريها در 12 محور برگزار ميشود كه علاقهمندان ميتوانند مقالات خود را تا 15 مرداد به دبيرخانه همايش ارسال كنند.

در ادامه اين مراسم دبير علمي همايش نیز با بیان اینکه پرداختن به مسائل شهروندي محدود به حفظ حقوق مدني آنها نيست، گفت: بايد به مسؤولان شهرداري همدان خسته نباشيد گفت كه به خود جرأت دادهاند تا مردم با مسائل بحقشان آشنا شوند.

ستار عزيزي با اشاره به اینکه براي بالا رفتن سطح علمي همايش و داوري مقالات از اساتيد برجسته كشور استفاده خواهد شد، اضافه كرد: در كنار اساتيد و صاحبنظران دانشگاههاي استان اساتيدي از دانشگاههاي تهران، علامه طباطبايي، تربيت مدرس و شهيد بهشتي براي شركت در اين همايش دعوت شده است.

 
     
 
 
 
 
 
 
© 2010 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۴ کاربران آنلاین :
۲۱,۰۴۵ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
 
 
 
 
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
معاونت اداری و مالی
شورای اسلامی شهر همدان
سازمان آمار و فناوری اطلاعات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
تازه های قوانین و مقررات
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان